Fångstrapport.se
SV
Sjö · Jämtland

Väster-Vattnan

Yta
3,1 km²
Strandlinje
30 km
Öar
12
Höjd ö.h.
750 m

Arter i vattnet

Källa: enligt Tännäs Funäsdalens fvof + GBIF (biodiversitetsobservationer).

Just nu i Väster-Vattnan

Ute och fiskar vid Väster-Vattnan just nu?

Väster-Vattnan i Jämtland är en sjö i Sverige. Här hittar du fångster från andra fiskare och gällande regler och var du köper fiskekort.

Platser vid Väster-Vattnan

Namngivna vikar, uddar och platser vid Väster-Vattnan — varje plats har en egen sida med karta.

Senaste fångster i Väster-Vattnan

Fångster visas per vatten

Inga publika fångster i Väster-Vattnan ännu. Bli först ut.

Rapportera fångst

Mer om Väster-Vattnan

Alla djupkartor →
Bädda in på er hemsida